Więcej ze świata Firm

Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie mobilnych aplikacji nie jest tym samym, co testowanie aplikacji internetowych. Różnice odszukamy na praktycznie wszystkich poziomach. Praktycznie zawsze testy funkcjonalne opierają się na sprawdzaniu interakcji ludzi użytkujących daną aplikację, wiadomo bowiem, iż inaczej wygląda sprawdzenie aplikacji bankowej, a jeszcze odmiennie społecznościowej aplikacji.

Wiele zależne jest też od docelowej grupy potencjalnych użytkowników danej aplikacji – Zobacz: http://testarmy.com

Spore znaczenie posiada również platforma na jakiej pracuje aplikacja, ponieważ wpłynie to na metodę rozpowszechniania jej. Szczególnie w tym momencie znane są platformy takie jak Google Play oraz App Store przeczytaj więcej. W tym aspekcie zdarzają się różne kłopoty, jak na przykład to, iż żeby znaleźć wadę trzeba wpierw wgrać nową wersję aplikacji dla danego sklepu a potem poczekać, kiedy najnowsza wersja zostanie zatwierdzona. Niestety czasem trwa to nawet 3 tygodnie.

Bardzo pomocne będzie w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych szkolenie o testowaniu aplikacji mobilnych, gdyż przez to łatwiej nam zrozumieć wszelakie najważniejsze zagadnienia. Szczególnie ważne jest, żeby przewidzieć krytyczne błędy i w miarę/B na nie reagować. Bo pomyślmy sobie, iż użytkownik będzie miał z tym do czynienia i na pewno nie będzie się starał znaleźć informacji, jeśli stanie się to niełatwe. W zamian za to skasuje daną aplikację i zainstaluje nową innego wykonawcy. Do nas nigdy już nie wróci – http://www.testarmy.com

Nie zapominajmy o tym wszystkim, ponieważ wtedy możemy być pewni, że nasza TAG=Aplikacja będzie interesująca, bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu będzie bardzo popularna. Zawsze warto też się doskonalić, ponieważ dzięki temu unikniemy najpoważniejszych błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.