Więcej ze świata Firm

Obejmy

Obejmy zaciskowe posiadają bardzo szerokie przeznaczenie. Robione są też z różnych tworzyw, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych.

Ich zgodny dobór i montaż ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Łącząc należyty typ fragmentu montażowego, powinno się wziąć pod uwagę rodzaj montowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do szybkiego powiązania pęków przewodów, kabli, węży, rurek.

W niektórych wypadkach niezbędne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, odporne na duże temperatury. Mają obszerny zakres zastosowań, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych szerokościach i są bardzo wytrzymałe – http://obejmy-mocowania.pl

Cechuje je wysoka wytrzymałość na warunki pogodowe, szczególnie na postępowanie dużych temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, odporne na aktywność paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Zdołają być stosowane również w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego umocowania końcówek na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu branżach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, oraz opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, pozwalają na mocowanie opasek bez zastosowania specjalnych urządzeń.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj wykorzystywanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są odpowiednie do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe skonstruowane z nylonu charakteryzuje niewielka waga, są praktyczne w użytkowaniu i proste w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych narzędzi, złączenie opaski jest możliwość przeprowadzić ręcznie – http://www.obejmy-mocowania.pl

Istnieją też obejmy określone do ściskania końcówek nierdzewnych higienicznych, lub te przeznaczone do końcówek gatunku hydraulicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.